Zaniedbany blog

Zaniedbałem swoją stronę, a od ostatniego wpisu minęło kilka miesięcy. Czas nadrobić zaległości, bo archiwum fotograficzne cały czas się powiększa i niedługo nie ogarnę tematu.

Rok 2018 mijał na podnoszeniu swoich umiejętności. Udało mi się wziąć udział w kilku konkursach, zdobyć kilka nagród i dołączyć do grona Artystów Fotografików Fotoklubu Rzeczypospolitej.

Fajna sprawa i szczytne cele, ale bardzo angażujące i w tym roku chciałem odpocząć od stawiania sobie wielkich zadań, a skupić się na fotografowaniu. W głowie pojawiają się pomysły na różne projekty ale nie sposób to wszystko zrealizować, więc małymi krokami zdobywam zdjęcie po zdjęciu.

Dla relaksu i samorealizacji rozpocząłem w 2018 roku naukę na fotograficznym kursie zawodowym. Jestem niesamowicie zaskoczony bo myślałem, że będzie to nauka oparta na technice cyfrowej ale myliłem się. Ku mojej radości biegam po świecie z aparatem tradycyjnym robiąc zdjęcia na negatywach, aby potem godzinami w ciemni fotograficznej upajać się obrazami pojawiającymi się na białych kartonikach utopionych w wywoływaczu.

Nie udało mi się jednak uniknąć, pewnych spraw nazwijmy to społecznych dotyczących mojego otoczenia. Zawsze uważałem mój rodzinny Ciechocinek za fotograficznie zaniedbany i kilka miesięcy po głowie chodził mi pomysł na stworzenie stowarzyszenia fotograficznego. Obecnie dojrzałem do decyzji i z grupka znajomych założyłem “Ciechocińskie Towarzystwo Fotograficzne”, które zostało już zarejestrowane i od początku maja 2019 zaczęło działalność.

Czuję, że nie będzie lekko i znowu trzeba będzie się mocno zaangażować, więc trzymajcie kciuki 🙂

© 2020 Sławomir Świątkiewicz | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.